Wspomaganie pracy wątroby

Portret użytkownika Ela

  Ostropest plamistyCzy kiedykolwiek jedząc tłuste, smażone mięso, połykając kolejną tabletkę przeciwbólową czy sięgając po kieliszek alkoholu, zastanawiałeś się, jak czuje się Twoja wątroba? Ten ważny organ, pełni w organizmie całą masę funkcji, o których nawet nie zdajesz sobie sprawy. Czy wiesz, że odpowiada za neutralizację większości toksyn, które docierają do na wraz z pożywieniem, metabolizuje alkohol, produkuje białka, warunkujące prawidłową krzepliwość krwi?  Może warto więc zainteresować się zdrowiem wątroby i wspomóc jej pracę?

Wątroba to jeden z najważniejszych organów człowieka. Nie możemy bez niej żyć. Tymczasem mało kto zadaje sobie jakikolwiek trud, by zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie. Trzeba pamiętać, że organ ten odpowiedzialny jest między innymi za produkcję żółci, koniecznej w procesie trawienia tłuszczy. Żółć magazynowana jest w pęcherzyku, przylegającym do wątroby, który w czasie spożywania posiłku kurczy się, przez co jego wydzielina trafia do jelit i miesza się z pokarmem. Jedzenie tłustych pokarmów wymusza częstsze skurcze pęcherzyka żółciowego, co przy jego chorobach jest zjawiskiem niekorzystnym. Większość osób, mówiąc, że boli je wątroba, w rzeczywistości odczuwa bóle pęcherzyka żółciowego. Dlatego szukając środków wspomagających pracę wątroby, tak naprawdę potrzebują preparatów oddziaływujących właśnie na pęcherzyk. Na szczęście istnieją zioła, które wpływają korzystnie na procesy tworzenia żółci i jej wydzielania. Preparaty ziołowe pobudzają, zwiększają i przyspieszają produkcję jak i wydzielanie żółci. Dodatkowo warto sięgać po substancje, które działają rozkurczająca i przeciwzapalnie. Najczęściej wykorzystywanymi roślinami, wykorzystywanymi w leczeniu chorób pęcherzyka żółciowego są ostropest witalny, karczochy, ziele dziurawca, rdest ptasi, owoc jałowca, mniszek lekarski, bylica boże drzewo i kłącze kurkumy.

Ostropest witalny jest zdecydowanie najbardziej popularny. Wszystko to za sprawą sylimaryny – kompleksu związków o udowodnionym działaniu ochronnym na komórki wątrobowe. Jeżeli jednak chodzi o działanie żółciopędne i żółciotwórcze, bardziej polecane są inne zioła. Korzeń mniszka lekarskiego zwiększa wydzielanie wszystkich soków trawiennych, dlatego stosowany jest w leczeniu niestrawności, spowodowanych między innymi niedoborem żółci. Kłącze kurkumy zawiera duże ilości olejków eterycznych. Nie tylko wzmaga produkcję żółci, ale także ułatwia jej wydzielanie i poprawia kurczliwość pęcherzyka. Z kolei ziele i liście karczocha, oprócz wspomagania pracy wątroby, obniżają stężenie cholesterolu we krwi, a także działają silnie przeciwutleniająco. Korzeń cykorii podróżnika charakteryzuje się dużą zawartością substancji goryczkowych, które zwiększają produkcję kwasu solnego w żołądku oraz żółci. Z tego względu wykorzystywany jest w celu poprawy trawienia. Liść mięty pieprzowej, stosowany niekiedy w leczeniu nudności i wymiotów, działa rozkurczająco na przewody żółciowe i pęcherzyk żółciowy. Tym samym również wspomaga wydzielanie żółci do dwunastnicy.
 

 

Portret użytkownika Renia

Prubowałam

I bez rezultatów, a kurację stosowałam przez długi czas...Jak poszłam do lekarza ze swoimi bólami wątroby ten kazał stosować Essentix z fosfolipidami i dopiero ta kuracja miała pozytywny rezultat.Nawet na tłuste posiłki mogę sobie pozwolić. Najwyraźniej ziółka są dobre tylko na zdrową wątrobę.

Portret użytkownika Monika

Wspomaganie wątroby.

Bardzo ciekawy artykuł, który mówi bardzo wiele na temat jednego z najważniejszych organów naszego organizmu, jakim jest wątroba. Bez niej żaden człowiek nie może prawidłowo funkcjonować, ani żyć. Jest to jeden z organów, dzięki któremu prawidłowo funkcjonujemy i który usuwa toksyny z naszego organizmu. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niszczymy wątrobę. Warto więc uświadomić społeczeństwu jak ważną rolę pełni wątroba i jak powinno się wspomagać jej pracę. Pozdrawiam.

Portret użytkownika naleśniki

Ostropest

Mój mąż miał problemy z zasypianiem, odkąd zażywa Ostropest Witalny, dolegliwości ustąpiły

Portret użytkownika Marta

Próbowałam na sobie kilku

Próbowałam na sobie kilku preparatów z ostropestem. Zauważyłam, że najskuteczniejszy jest wyciąg.

Portret użytkownika Anna

Ostropest Witalny

u mojej babci też pomogło także też mogę polecić

Portret użytkownika Nakrętki

Fajnie, że znalazłem ten

Fajnie, że znalazłem ten artykuł. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy co człowiek głupiego robi w życiu... piwo, następnego dnia środek na ból głowy itd. i sam sobie szkodzi! Dzięki!