Terapia żywnością

Portret użytkownika Ela

 
 
W dobie dzisiejszych czasów mamy szeroki dostęp do przeróżnych produktów żywnościowych, nie zawsze jednak odżywiamy się właściwie. A przecież odpowiednie pokarmy mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Terapiaia żywnością znana była już w starożytności "niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem" - słowa ojca medycyny Hipokratesa. Terapia żywnością leczy wiele dolegliwości. Polega to zazwyczaj na tym, że bada się nasze pożywienie, zaleca spożywanie pewnych produktów oraz składników odżywczych, które leczą konkretne choroby. Należy przy tym wspomnieć, że niektóre produkty eliminuje się z diety.
 
Składniki odżywcze (witaminy, składniki mineralne, aminokwasy) współdziałają ze sobą, żeby organizm mógł działać na prawidłowym poziomie.
 
Uzupełnianie diety
 
Ludzki organizm nie został zaprogramowany, aby radzić sobie ze stresami współczesnego życia, ani z mnóstwem fizycznych obciążeń, głównie w formie toksyn pochodzących z jedzenia i środowiska. Obecnie mamy możliwość wpływania nie tylko na nasze zdrowie, ale również na zdrowie naszych rodzin i przyszłych pokoleń. Dysponując odpowiednią wiedzą, możemy cieszyć się lepszą jakożcią życia, dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
 
Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć z dietą odpowiednich składników odżywczych, zaleca się wówczas stosowanie suplementów diety. Suplementy są to preparaty zawierające witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe, enzymy, błonnik i inne elementy korzystne lub konieczne dla fizjologicznych funkcji ciała. Suplementy są syntetyzowane chemicznie lub mogą to być wyciągi naturalne np. probiotyki, algi, wyciągi z roślin. Suplementy stosuje się w celu dostarczenia składników odżywczych lub ze względu na ich właściwości lecznicze.
 
 
 
Literatura:
 
Karen Sullivan "Witaminy i minerały. Ilustrowany przewodnik"
Portret użytkownika Wiera

ja się czasem kuruje

ja się czasem kuruje czekoladą :P