Tajemnica bursztynu

Portret użytkownika Ela

 

Jak wynika ze starych zapisów z bursztynu sporządzano lekarstwa, które skutecznie leczyły choroby. Egipcjanie nazywali go "kamieniem życia i  zdrowia”, a piękne Rzymianki uważały, że kontakt z bursztynem zapewni im młody wygląd.

Dziś wiemy, że bursztyn emanuje ujemne jony, które dobroczynnie oddziałują na ustrój ludzki. W prawdzie „medycyna oficjalna”, opierając się na chemicznej analizie jantara, która poza węglem, wodorem, tlenem, terpenami i żywicą nie znalazła niczego nadzwyczajnego, odrzuca go jako lek, Trzeba jednak pamiętać, że żadna analiza w żadnym związku chemicznym nie potrafi wykryć absolutnie  wszystkiego co dany związek w sobie kryje nieuchwytnego.

 

Już sama niespotykana odporność bursztynu na niszczycielskie czynniki wody morskiej (sole i nieustanny ruch wody), może świadczyć o jego niezwykłej radiowitalności;  przetrwał bowiem w piasku morskim tysiące lat niezniszczalny zachowując swój piękny blask i aromat, a przecież to produkt roślinny.

O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście. Faktem jest, że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią, wypijając codziennie rano szklankę herbaty, do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej, a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli.

Stwierdzono również, że wszelkie niedomagania sercowe i krążeniowe, jak osłabienie mięśnia sercowego, arytmia, bóle głowy, zmniejszają się doraźnie przez nacieranie bolących miejsc nalewką bursztynową lub zwykłym kawałkiem bursztynu.

W przypadku zmęczenia lub bólu głowy potrzeć kark, nadgarstek i skronie kawałkami bursztynu w miejscu, gdzie wyczuwalny jest puls, a jedna kropla nalewki bursztynowej wtarta w nadgarstek orzeźwia i poprawia samopoczucie.

Bursztyn również doskonale wpływa na poprawę naszego nastroju. Każdy człowiek w Okół siebie wytwarza pole elektromagnetyczne, w którym podczas stresu powstają jony dodatnie. Ich nadmiar negatywnie wpływa na kondycję naszego zdrowia i psychiki. Bursztyn emitujący ładunki ujemne reguluje ten proces, czyli jednym słowem uspokaja nas i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi.

Bursztyn również działa leczniczo na skórę. Kosmetyki z jego dodatkiem, a zwłaszcza olej bursztynowy, wspomagają jej regenerację i walkę  z niedoskonałościami. Dlatego śmiało można mu przyznać zdolności odmładzające cerę.

Nalewka bursztynowa

Do sporządzania nalewki bursztynowej nadaje się wyłącznie bursztyn surowy tzn. taki, który nie był szlifowany, lub w jakikolwiek inny sposób obrabiany. Przed użyciem należy go rozkruszyć.

50g  bursztynu zalać ½ l spirytusu 96%. Postawić w ciepłym miejscu i często wstrząsać. Po 2 tygodniach nalewka jest zdatna do użytku. Bursztyn nie rozpuszcza się całkowicie w spirytusie, wydziela jedynie do niego substancje, które zabarwiają alkohol na kolor żółty i posiadają moc uzdrawiającą.

 

Literatura:

Leki z Bożej Apteki J. Schulz, E. Uberchuber