Jak schudnąć skutecznie - Dziennik Diety (szczuplej dzień po dniu)

Portret użytkownika Ela

Dziennik diety - szczuplej dzień po dniuCzy wiesz, że w/g wyników badań naukowych, osoby prowadzące podczas stosowania diety zapiski, osiągały wyniki o ponad 50% lepsze od pozostałych?

Prowadzenie codziennych notatek jest jedną z podstawowych "pomocy", którymi posługują się specjaliści w dziedzinie żywienia. Kiedy więc zobaczyłam w księgarni książkę

"Dziennik diety - szczuplej dzień po dniu"

sięgnęłam po nią z dużym zainteresowaniem. Nie rozczarowałam się. Ta niezwykle poręczna książeczka, opracowana w formie wygodnego kalendarza, może być pomoca przy stosowaniu praktycznie każdego rodzaju diety.

Tydzień po tygodniu, dzień po dniu, poprowadzi Cię przez proces chudnięcia, wspierając Twój wysiłek w dążeniu do osiągnięcia idealnej wagi.

W "Dzienniku diety" znajdziesz porady dotyczące odchudzania, a także przepisy kulinarne na smaczne i zdrowe potrawy z wielu "superproduktów" czyli składników posiadających wyjątkowe walory odżywcze oraz smakowe.

Bardzo fajnym pomysłem jest umieszczony obok każdego dnia "trik", który zwraca uwagę na ważne kwestie, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak np.

Czy wiesz, że aby stracić 1kg tkanki tłuszczowej musisz spalić 7000 kcal
(to 46 kg pomidorów lub 24 pączki!).
Co to oznacza? Jeśli odchudzasz się rozsądnie, w wolnym tempie (0,5kg/tydzień),
powinieneś (powinnaś) zjadać dziennie tylko o 500 kcal mniej, niż wynosi Twoje
zapotrzebowanie kaloryczne (sprawdź na stronie 17, jak je obliczyć).

Poza trikami w dzienniku znajdziesz również polecane zamienniki produktów o mniejszej kaloryczności, dzięki czemu możesz oszczędzić nawet ponad 200 kcal na jednej przekąsce. Jest tu także wyjaśniony sposób liczenia kalorii, określania indeksu BMI, oraz dokonywania pomiarów ciała (także poprawnego ważenia - istotne szczególnie dla Pań)

"Dziennik Diety" - to doskonała książka, która może ogromnie ułatwić Ci osiągnięcie wymarzonej wagi ciała, systematyzując Twoje wysiłki, oraz ułatwiając Ci regularną ocenę swoich postępów.

Przeczytaj fragment książki klikając tutaj.

Zapraszam także na stronę Wydawnictwa Sensus, gdzie możesz zamówić "Dziennik Diety".