Płatki owsiane

Portret użytkownika Ela
Opublikowany w kategorii:

 
Płatki owsiane  - wszystkim znane, jednak cały czas niedoceniane i rzadko jedzone. Ostatnio coraz częściej przegrywają, ze słodkimi  i kolorowymi chrupkami dodawanymi do mleka.
Szkoda!
 
Płatki owsiane jako jeden z nielicznych produktów zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe: białka, tłuszcze, węglowodany złożone, minerały i witaminy. Porcja owsianki na śniadanie zapewnia porządną dawkę witaminy B6, która poprawia pamięć i zwiększa koncentrację, oraz tiaminy, czyli witaminy B1 i kwasu pantotenowego, niezastąpionego w okresach zmęczenia i ogólnego rozdrażnienia. Ponadto płatki owsiane w porównaniu z innymi produktami zbożowymi zawierają najwięcej beta-glutenu, czyli błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który obniża poziom tzw. "złego cholesterolu " LDL.
Wspomniany związek jest również niezastąpiony w leczeniu cukrzycy, ponieważ hamuje tempo przechodzenia żywności z żołądka do jelita, regulując tym samym poziom glukozy we krwi. Dobroczynne działanie płatków owsianych polega również na ochronie przewodu pokarmowego (a dokładniej jelita grubego) przed nowotworami, dzięki skoncentrowanej ilości fitoskładników (głównie w postaci kwasu kawowego i ferulowego). Substancja ta zachowuje sie w organizmie jak "zmiotka" - chronią organizm przed skutkami oksydacyjnych uszkodzeń.
Osoba na diecie na pewno doceni płatki owsiane, gdyż produkt ten dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego wypełni żołądek i na dużej zapewni uczucie sytości
 
 
Portret użytkownika Maggie

Płatki owsiane lubię bardzo

Płatki owsiane lubię bardzo jeść, ale znaleźć takie w których nie ma tony cukru jest czasem ciężko;)

Portret użytkownika ZdrowaRada

Śniadanie

Zgadza się. Z tego tytułu, że zawierają właśnie wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, są idealnym rozwiązaniem na śniadanie każdego dnia. Bardzo dobry artykuł.

Portret użytkownika Mateusz

Płatki

Cześć, ciekawy artykuł na temat płatków jednak brakuje mi jakiegoś ciekawego przepisu na smaczne płatki, same z mlekiem sa troche jałowe. Podam wam teraz jak sam sobie je przygotowuje, otóż potrzebujemy:
płatki owsiane
jogurt naturalny
miód (jezeli lubimy troche słodsze rzeczy)
pyłek kwiatowy (nie jest obowiazkowy ale wzmacnia organizm)
jakiś owoc banan lub jabłko (albo co tam lubisz)
Wszystkie składniki mieszamy w proporcjach jakie wydadza sie nam odpowiednie, to już indywidualna sprawa. Wkrajamy owoce i zajdamy się świetnym i zdrowym posiłkiem.
Pozdrawaim Mateusz

Portret użytkownika Gosia

Uwielbiam ;)

Uwielbiam płatki owsiane. Tak jak piszesz są bardzo zdrowie i nie każdy o tym niestety wie. Zawierają składniki pokarmowe, które w diecie są niezbędne. Dobrze, że to właśnie one są w składzie prawie każdej diety i przy odchudzaniu dziewczyny decydują się jeść właśnie je, ponieważ wtedy dostarczają wszystkie niezbędne składniki, które wcześniej straciły, przez unikanie niektórych potraw i produktów :) Ja uwielbiam płatki owsiane zarówno przyjmować od środka w owsiankach, jogurtach i ciastkach ale również z zewnątrz, ponieważ często robię z nich peelingi czy maseczki.

Portret użytkownika AleBoli

Praktycznie

Bardzo praktyczny wpis! Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)