Piękna i pełna energii dzięki jedzeniu

Portret użytkownika Ela

 

 
Są produkty o niezwykłej mocy – dbają o właściwy poziom hormonów w organizmie. A hormony z kolei decydują o tym, jak się czujemy i jak wyglądamy.
 
Hormony to związki chemiczne, które mają wpływ na to, co dziej się w twoim organizmie, m.in. na przemianę materii i nastrój. Organizm sam wytwarza hormony, ale z wiekiem pojawiają się problemy. Po trzydziestym roku życia produkuje ich mniej i nie tak regularnie, jak dotychczas.
A jak to się objawia? 
Jesteś rozdrażniona, zmęczona, brak ci humoru, nie jesteś zadowolona ze swego wyglądu.
Te objawy możesz złagodzić jedząc posiłki z odpowiednich produktów.
 
 
Sok owocowy ukoi nerwy
Jeśli masz mnóstwo pracy, żyjesz w ciągłym pośpiechu, wciąż musisz się mobilizować, aby podołać wszystkiemu. Co może Ci pomóc? Hormon noradrenalina, który ma działanie uspokajając.
 
Co powinnaś jeść?
Aby utrzymać poziom noradrenaliny w normie potrzebujesz dużo witaminy C. Znajdziesz ją m.in. w sokach: pomarańczowym, innych owocowych z dodatkiem cytryny. Powinnaś dostarczyć organizmowi również dużo tlenu. Codziennie przebywaj na świeżym powietrzu co najmniej 30min.
 
Sery, jaja, płatki – na dobry nastrój
 
Gdy masz złe samopoczucie, od razu sięgasz po batonik. Słodycze pomagają Ci przetrwać chandrę, po zjedzeniu czegoś słodkiego od razu czujesz się lepiej. Dlaczego?...
Ponieważ, gdy zajadasz się słodyczami podwyższa się poziom substancji o nazwie dopamina, która m.in. odpowiedzialna jest za odczuwanie radości.
 
Co powinnaś jeść?
Zamiast słodyczy, które mogą być wrogiem twojej sylwetki, wybieraj inne produkty, które uruchomią w organizmie takie same reakcje jak słodycze.
Do produkcji dopaminy niezbędna jest substancja o nazwie fenyloalanian. Organizm sam jej nie wytwarza, musimy dostarczyć jej w pożywieniu. Fenyloalanina znajduje się w jajach i produktach mlecznych, płatkach owsianych. Dodawaj któregokolwiek z tych produktów do każdego posiłku, a przez cały dzień utrzyma się właściwy poziom dopaminy.
 
Oliwa dla ładnej figury i cery
Masz kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi, choć jadasz dietetyczne produkty…
Twoja cera straciła blask, pojawiło się więcej zmarszczek, a włosy stały się matowe, dlaczego? To może oznaczać, że brakuje Ci hormonu DHEA. Należy on do tej samej grupy, co żeńskie hormony np. progesteron. Gdy poziom tego hormon spada poniżej normy, to z kolei wzrasta poziom cholesterolu. Stajesz się ociężała, tracisz energię i nie działają kuracje odchudzające.
 
Co powinnaś jeść?
Zaleca się spożywać oliwki i oliwę (tłoczoną na zimno), awokado, bakłażan. Staraj się jeść te produkty chociaż raz dziennie.