Zielone złoto

Portret użytkownika Ela

Jęczmień zielony
oczyszcza
odkwasza
odchudza
 
Młody jęczmień zieliny jest zaliczany do grupy tzw. Zielonej żywności. Jest on specjalnie suszony i proszkowany. Roślina ta zawiera wiele witamin i minerałów. W szczególności witaminy z grupy B, antyoksydanty (witaminę C i E, beta karoten), żelazo, wapń, magnez, cynk. Oprócz tego zielone łodygi zawierają naturalne hormony i chlorofil. A conajważniejsze jest bogaty w aminokwasy, których nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować.  Dla człowieka aminokwasami egzogennymi są: treonina, tryptofan, fenyloalanina, lizyna, leucyna, izoleucyna, metionina i walina.
Zawarty w jęczmieniu zielonym błonnik przyspiesza metabolizm tłuszczu w organizmie i obniża stężenie cholesterolu we krwi. Jedna łyżeczka młodego jęczmienia odpowiada 2 kg świeżych owoców lub warzyw. Młody jęczmień zastępuje nawet kilka filiżanek kawy. Ma efekt pobudzający, który utrzymuje się do kilkunastu godzin.
 
Młody jęczmień ma silne działanie przeciwutleniające, co potwierdza jego działąnie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Pomaga również w leczeniu trądziku, obrzęków, łagodzi bóle żołądka, stawów i zmniejsza stany zapalne. Wysoka zawartość chlorofilu sprzyja odkwaszaniu organizmu, zapewniając równowagę kwasowo-zasadową organizmu.
Warto wiedzieć, że nie karzdy młody sproszkowany jęczmień jest sobie równy i nie działa tak samo. Najmniej wartościowych substancji zawiera suszona trawa jęczmienna, poniewarz w durzej mierze składa się z małowartościowych łodyg i celulozy.
Zielony młody jęczmień na odchudzanie
Okazuje się, że młody jęczmień nie jest żadną „nowością”. O właściwościach zdrowotnych tej rośliny wiedziano już tysiące lat temu. Roślina poprawiała zdrowie oraz zapewniała siły witalne bez względu na wiek. 
 
 
Portret użytkownika GośćEwa Kryza

Zielone złoto :D Bardzo

Zielone złoto :D Bardzo spodobało mi się to określenie :) Muszę przyznać, że jest trafione w punkt. Właśnie kończę suplementację młodym jęczmieniem premium i jestem Bardzo zadowolona! Miesiąc z zielonym jęczmieniem i waga znacząco i widocznie spadła.