Czy ryb rzeczywiście są zdrowe?

Portret użytkownika Ela
Opublikowany w kategorii:

Mięso rybie uważane jest za zdrowe, pełne witamin, składników mineralnych. Rybi tłuszcz zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.
Jeśli przyjrzymy się składnikom odżywczym zawartym w rybach z pewnością odniesiemy wrażenie, że jest to pożywienie o najwyższej jakości. Ale czy rzeczywiście regularne spożywanie ryb chroni nas przed rakiem?

Otóż każdy z nas zdaje sobie sprawę jak skażone są morza i oceany.
Ryby i owoce morza są głównym źródłem trwałych zanieczyszczeń organicznych wnikających do naszego organizmu droga pokarmową.
W raporcie Światowej Organizacji Zdrowia czytamy, że 99%ogólnej ilości metylortęci, która wnika do naszych organizmów pochodzi pochodzi z pożywienia, głównie z ryb.
Niektóre ryby są skażone tak bardzo kadmem i ołowiem, że właściwie mogłyby być uznane za ich złoża.. Jeśli konsumujemy ryby nieznanego pochodzenia często pochłaniamy wraz z nimi ogromne ilości metali ciężkich.
Na szczęście stopień zanieczyszczenia w znacznej mierze zależy od gatunku ryby i miejsca jej połowu.
Główny problem związany z toksynami wchłanianymi droga pokarmową polega na tym, że gromadzą się one w naszym ciele i zalegają w nim dłuższy czas.

Czy w związku z tym musimy całkowicie zrezygnować z ryb?
Otóż nie. Przy wyborze ryb kierujmy się wynikami badań. Pokazują one, że skażenie zależy od miejsca połowu i gatunku ryby.
Musicie również wiedzieć, że , wg najnowszej oficjalnej rekomendacji  Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego  Żywności  kobiety w ciąży nie powinny spożywać  więcej niż 1 porcję tygodniowo (150 g) ryb drapieżnych., a dzieci do ukończenia 2,5 roku – nie więcej niż 60 g w tygodniu.

 

 

Literatura

"Prawdziwa dieta antyrakowa"  D. Khayat

Portret użytkownika megamocni

Szczerze

Powiedzmy sobie szczerze a raczej zapytajmy siebie - czy w ogóle dzisiaj możemy być pewni jakiegokolwiek produktu kupowanego w sklepie? W każdym razie, chyba największą pewnością jest fakt, gdy produkt sami wyhodujemy...
Pozdrawiam

Portret użytkownika Paweł

Zdrowe ryby

Też mam wątpliwości co do jakości ryb. Zwłaszcza tych w supermarketach. Jednak jak sobie złowię rybkę sam to wiem skąd i mam pewność że nie jest sztucznie pędzona.

Portret użytkownika Monika

Jak najbardziej się zgadzam.

Jak najbardziej się zgadzam. Na mojej stronie jest wiele ciekawych produktów zdrowej żywności. Zapraszam :)