Bóle głowy i migreny

Portret użytkownika Ela

Wiele osób cierpi na bóle migrenowe.Takie bóle mogą być wywołane różnymi czynnikami począwszy od spadku poziomu glukozy we krwi, po odwodnienie, alergie, stres, napięcia lub skumulowanie wszystkich czynników jednocześnie.
Bóle migrenowe często występują po wprowadzeniu odpowiedniej diety. Jeżeli bóle migrenowe występują nawet po wprowadzeniu odpowiedniej diety, należy się zastanowić czy nie sa przyczyna alergii. Możesz zaobserwować, czy istnieje zależność między spożywaniem przez Ciebie niektórych pokarmów a występowaniem bóli głowy.
Osobom cierpiącym na bóle migrenowe zaleca się zamiast spożywania aspiryny  lub leków przeciwko migrenie witaminy PP w dawce 100-200 mg, która rozszerza naczynia. Najlepiej zacząć od małych dawek, która może uśmieżyć ból lub zmniejszyć jego natężenie. Zaleca zażywać ją w domu ponieważ wywołuje zaczerwienienie twarzy.

Zalecenia dietetyczne
 
Jedz mało, ale często, unikaj długich przerw w posiłkach, zwłaszcza jeśli przeżywasz stres lub żyjesz w napięciu. Staraj się pi regularnie wodę, unikaj cukru i środków stymulujących np. kawy, herbaty, czekolady.
 
Preparaty
multiwitamina i multiminerał
witamina B kompleks
witamina C- 1000 mg
witamina PP - 100 mg
 
Portret użytkownika krzysztof

Bóle migrenowe

Przyczyna migreny nie jest do końca poznana a w szczególności dlaczego więcej pań na nią choruje.Snuje się hipotezy że przyczyną występowania migreny są związki z żeńskimi hormonami płciowymi w szczególności z estrogenami.Ciekawostką jest że po okresie menopauzy u wielu kobiet migrena występują rzadziej a nie kiedy zanikają.