„Bez śniadania ani rusz”

Portret użytkownika Ela
Opublikowany w kategorii:

Mówi się, że pierwsze śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. 

Jest w tym dużo prawdy, ale ważne jest również to jak będzie wyglądało to nasze śniadanie. Czy będzie pożywne i czy będzie zawierało wartości odżywcze dając nam energię na początek dnia.
Często nie mamy czasu zjeść odpowiedniego śniadania, zazwyczaj robimy to w biegu lub w ogóle, wybieramy zazwyczaj coś szybkiego np. płatki czekoladowe, kuleczki oblepione miodem i orzeszkami.
Takie płatki to mnóstwo chemicznych związków, tj. akrylamid, który nie służy naszemu sercu. Poza tym płatki czekoladowe czy jakieś inne w postaci ciasteczek dostarczają nam mnóstwo kalorii. Także uważajmy na haczyki reklamowe typu płatki fit, fitella, smukła sylwetka itp.
Uważajmy n płatki wzbogacone wapniem. Co z tego, że zawierają wapń, jak i tak wapń najlepiej się wchłania  z mleka i jego przetworów.
 
 
 
Jakie płatki możemy kupić w sklepie?
 Musli – czyli mieszanina płatków owsianych, żytnich, jęczmiennych, pszennych. Dodaje się do nich orzechów, ziaren, suszonych owoców. Takie płatki jak najbardziej nadają się na śniadanie ponieważ dostarczają nam mnóstwo witamin i składników mineralnych.
 
Płatki kukurydziane – to ugotowane, zmielone, zmiażdżone, ususzone, opryskane witaminami i zapieczone w formie płatków ziarna kukurydzy. Są mocno przetworzone, ale zdecydowanie zdrowsze od czekoladowych kuleczek.
 
Słodkie płatki – powstają z rozdzielonego ziarna. Pokryte są dużą ilością cukru. Należy wiedzieć, że niektóre płatki mają więcej kalorii niż hamburger.
 
Zatem na śniadanie wybierajmy musli lub ewentualnie płatki kukurydziane. Jeśli wybierzemy płatki kolorowe, to pamiętajmy, że szybko je strawimy i że za chwilę będziemy znowu głodni, ponieważ zgodnie z regułą: Cukier napędza apetyt.
 
Portret użytkownika Zgubić Siebie

Tak, moja Pani dietetyk z

Tak, moja Pani dietetyk z Tuan Club powtarza mi to od pierwszej wizyty, że bez śniadania ani rusz! mały jogurcik czy jakiś owoc ale musi być cos zjedzone zanim wyjdę z domu. Najlepiej oczywiście aby to było dobre śniadanie, pełnowartościowe i tego się trzymam.

www.tuanclub.pl
www.dayspa.tuanclub.pl