Ach te kilogramy!

Portret użytkownika Ela
Opublikowany w kategorii:

Większość diet jest bardzo obiecująca. To po prostu niewiarygodne, że kilogramy tak szybko uciekają od nas i to na dodatek w tak szalonym tempie!!!!! 
 
Aż chce się żyć!!!!
 
Szczupła sylwetka, talia osy, a to zaledwie w 2 tygodnie. No niesamowite jestem pod wrażeniem, że można tak szybko się odchudzić. Ale na naj długo i z jakim efektem?
 
Zazwyczaj efekt jest tylko jeden: „jo-jo”
 
Zastanówmy się…., jaki jest największy sekret wszystkich reklamowanych diet?
 
Sekret diet numer 1 – „diety” nie działają. Dowodem na to są statystyki, które wskazują, że z roku na rok rośnie liczba osób z nadwagą.
Każda dieta wydaje się skuteczna na początku, ale z biegiem czasu przestaje działać. Gdy stosujesz się do jej surowych zasad kilogramy „uciekają”, jednak w szybkim tempie powracają, gdy przestajesz stosować się do jej zasad.
Diety mogą być szkodliwe przez to, że ograniczają rodzaje spożywanych produktów i tym samym składniki odżywcze, (które są niezbędne dla zdrowia).
Przykładem mogą być diety wysokoproteinowe i o dużej zawartości węglowodanów.  Te diety mogą doprowadzić do braku niezbędnych witamin, składników mineralnych, mogą być przyczyną zaparć, a nawet doprowadzić do pogorszenia się stanu kości. W przypadku diet, które skupiają się na grupie produktów najczęściej tracimy szybko kilogramy, które powracają, gdy wracamy do normalnej diety (przykładem może być tu dieta kapuściana).
Na początku diety wydaje nam się, że tracimy kilogramy, a to za sprawą, tego, że organizm taci płyny, a nie tłuszcz. Po zakończeniu diety przychodzi ogromne rozczarowanie, gdy pojawia się efekt jo-jo.
A dlaczego tak się dzieje?
Ponieważ naszemu organizmowi wydaje się, grozi mu głód i gromadzi „zapas” na wszelki wypadek.
Nie załamujcie się jednak. Istnieją sprawdzone sposoby na odchudzanie. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich produktów spożywczych i właściwe ich przygotowanie.
 
W następnym artykule opowiemy sobie po krótce o tych produktach.
 
 
 
Portret użytkownika Jolo

ciągle czekam na obiecany

ciągle czekam na obiecany artykuł :)

Portret użytkownika Ela

Postaram się w pierwszej

Postaram się w pierwszej połowie listopada umieścić ten artykuł :) pozdrawiam

Portret użytkownika Gość

tycie

Czy też macie coś takiego u siebie, że na tej samej diecie w okresie jesienno-zimowym łapiecie kilka dodatkowych kg? Nie wiem czym jest to spowodowane? Organizm przygotowuje się do zimy czy co?

Portret użytkownika Miriam

Dieta

W końcu ktoś powiedział prawdę na temat tych wszystkich cudownych diet. Niestety wiele ludzi myśli, że stosując taką dietę schudną bardzo szybko w kilka dni, nie myślą nawet o tym, że to wszystko wkrótce wróci. Dieta przynosi efekty, gdy się ją długo stosuje i do tego trzeba też ćwiczyć

Portret użytkownika Bianka

Dietetyk

Myślę, że najlepiej wybrać się do dobrego dietetyka i jemu zlecić przygotowanie jadłospisu

Portret użytkownika Bianka

Dietetyk

Myślę, że najlepiej wybrać się do dobrego dietetyka i jemu zlecić przygotowanie jadłospisu